zwrot nadpłaty kredytu we frankach

Sprawdź darmowe porady prawne i finansowe. Najlepsi prawnicy, kancelarie i notariusze w Twojej okolicy. Polecamy najtańsze kredyty i ubezpieczenia.
Awatar użytkownika
Mojmierz88
Posty: 0
Rejestracja: 13 cze 2022, 21:08

zwrot nadpłaty kredytu we frankach

Post autor: Mojmierz88 »

Czy da się załatwić coś takiego jak zwrot nadpłaty kredytu we frankach? Słyszałam, ze jest to teraz możliwe, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać, jak zacząć w ogóle starania o coś takiego? Nie mam zielonego pojęcia, jak się załatwia tego typu sprawy, a Wy? Macie doświadczenie w tym zakresie? A może udało Wam się załatwić taki zwrot nadpłaty?
papa

Re: zwrot nadpłaty kredytu we frankach

Post autor: papa »

Nie wiem czy wiecie, ale każdy bank musi posiadać plan awaryjny na wypadek istotnej zmiany lub zaprzestania dalszego opracowywania wskaźników referencyjnych. Ma to związek z rozporzadzeniem BMR. Zachęcam równocześnie do tego, aby zajrzeć na stronę https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym ... dzenie-bmr gdzie znajdziecie znacznie więcej informacji na ten temat.
Janusz654

Re: zwrot nadpłaty kredytu we frankach

Post autor: Janusz654 »

Osoby które posiadają kredyty w walutach obcych powinny wiedziec, że zmiana wskaźnika referencyjnego z LIBOR na SARON to jedno z ważniejszych wydarzeń na rynku finansowym - https://www.pap.pl/mediaroom/czym-jest-saron .
ODPOWIEDZ