Kupno czy budowa

Urządzasz mieszkanie? Remontujesz lub budujesz dom? Tu znajdziesz wszystko o urządzaniu, remontowaniu i dekorowaniu wnętrz i ogrodu. Dołącz do dyskusji.
Awatar użytkownika
Rajmunda_74
Posty: 0
Rejestracja: 09 lut 2022, 0:16

Kupno czy budowa

Post autor: Rajmunda_74 »

Mam do Was takie pytanie. Co zrobilibyście w sytuacji, kiedy planowalibyście przeprowadzkę od lat i w grę wchodziłaby budowa domu. Ale od jakiegoś czasu zastanawiamy się, czy może lepiej zdecydować się na kupno gotowego domu, może od dewelopera, ale też możliwe, że z rynku wtórnego. Sporo pięknych domów na sprzedaż ma teraz biuro nieruchomości Do-Expert, dlatego temat wrócił i zastanawiamy się :)

tłumaczenie cv na niemiecki online
myszkaa

Re: Kupno czy budowa

Post autor: myszkaa »

Według mnie budowa, jest dużo lepszą opcją, ponieważ wtedy decydujecie od początku do końca - co, jak chcecie mieć wykonane. Oczywiście z całą pewnością od razu warto też sprawdzić sobie , który inspektor nadzoru szczecin jak działa i do niego się zgłosić, aby wszystko dopilnował.
erno

Re: Kupno czy budowa

Post autor: erno »

Usług rzeczoznawcy budowlanego można potrzebować w różnych sytuacjach. Najczęściej korzysta się z nich przed kupnem mieszkania lub domu. Sama zdecydowalam się też na opinie techniczne rzeczoznawcy budowlanego i uważam, ze była to świetna decyzja
sebo

Re: Kupno czy budowa

Post autor: sebo »

Ja rozglądam się właśnie za styropianem pod elewację. Zainteresowała mnie oferta https://styro24.pl/styropian-elewacyjny-c-1/ ze względu na bardzo atrakcyjne ceny. Czy ktoś z was, miał okazję korzystać już z oferty tej hurtowni?
Cinek

Re: Kupno czy budowa

Post autor: Cinek »

Kiedy nadchodzi czas na remonty czy prace w ogrodzie, dobrze jest mieć pod ręką niezbędny sprzęt. W https://www.drial.pl/wypozyczalnia-sprz ... -brodnica/ można znaleźć szeroką ofertę wypożyczalni sprzętu budowlanego. Zastanawiam się, czy ceny są konkurencyjne i jak wygląda kwestia dostępności sprzętu w sezonie.
arielkaa

Re: Kupno czy budowa

Post autor: arielkaa »

Ja jestem za budową, ponieważ od samego początku po sam koniec - o wszystkim sami decydujecie. Ja też jestem w trakcie budowy i właśnie zastanawiam się nad tym - jakie nowoczesne rozwiązania u siebie wdrążyć? Znalazłam firmę Zamel24, która oferuje liczniki energii elektrycznej i inne inteligentne opcje - zastanawiam się czy u nich nie zakupić kilka produktów dla siebie?
Michał24

Re: Kupno czy budowa

Post autor: Michał24 »

Sugerowałbym rozważenie zakupu gotowego domu z rynku wtórnego. Jest to zazwyczaj szybsza opcja niż budowa od podstaw, co pozwoliłoby Wam szybciej zrealizować plany przeprowadzki. Jednakże, niezależnie od wyboru, ważne jest, abyście podczas procesu zakupu sprawdzili certyfikat energetyczny budynku. Taki dokument dostarcza istotnych informacji na temat zużycia energii i pozwala oszacować koszty eksploatacji domu w przyszłości, co może wpłynąć na Waszą decyzję i długoterminowe oszczędności.
dacotaa

Re: Kupno czy budowa

Post autor: dacotaa »

Ja jestem za budową domu, bo od samego początku po sam koniec o wszystkim sami decydujecie. A co w ogóle powiecie na domy szkieletowe producenta Tadeks? Czy ktoś z was może już korzystał z ich usług? Czy warto do nich się zgłosić? Czy faktycznie budują domy solidnie ?
Gość

Re: Kupno czy budowa

Post autor: Gość »

Zastanawiasz się nad wynajmem sprzętu budowlanego? Sprawdź, ile to kosztuje i czy jest to opłacalne rozwiązanie: https://silesion.pl/ile-kosztuje-wypozy ... zwiazanie/ Wynajem może być korzystnym wyborem dla Twojej budowy.
ODPOWIEDZ